Otomatikcevapverici.exe

Otomatikcevapverici.exe (Autoresponder.exe)
2012
Tek kanal HD video, sessiz, 16:10

Pera Müzesi teknoloji ve sanatı buluşturan güncel ve çarpıcı bir sergi düzenliyor. New York’ta yaşayan, heykel, performans ve video alanlarında çalışan sanatçı Katherine Behar’ın pratiğine genel bir bakış sunan “Katherine Behar: Veri Girişi” sergisi, insan ve teknolojinin, karmaşık ve bazen de isyan niteliğindeki bir arada yaşama yollarını konu ediyor ve çalışan bedenlerin tekrarlayıp duran ağır işlere nasıl karşı koyabileceklerini ele alıyor.

Pera Müzesi Blog üzerinden sergideki eserleri incelemeye devam ediyoruz. Bu kez sanatçı Katherine Behar’ın “OTOMATİKCEVAPVERİCİ.EXE” isimli eserini ele alıyoruz!

Otomatikcevapverici.exe (Autoresponder.exe) 2012 Tek kanal HD video, sessiz, 16:10

Otomatikcevapverici.exe (Autoresponder.exe)
2012
Tek kanal HD video, sessiz, 16:10

OTOMATİKCEVAPVERİCİ.EXE kişiliksiz, etkisiz ve farklılıklara karşı sağır bir yazılımla bir yönetimsel güç sahnesini mukayese eder. Yavaşça hareket eden video, darmadağınık bir ofiste dik duran bir yönetici masasının resmini gösterir. Otomatik cevap vericiler, gelen elektronik postalara kişisel olarak yazılmış bir cevap vermek yerine genel cevap mesajları yollayan otomatize edilmiş e-posta komut dosyalarıdır. Şirket kültüründe özensizliği, azalmış verimi ve bürokrasi fazlalığını maskeleyen yüzeysel bir yeterlilik cilası oluştururlar.

“Katherine Behar: Veri Girişi” sergisini 16 Ekim 2016 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir