1

Koleksiyonlarımızdan eserler bilgisayar ekranınızda!

chrome1

“Pera Müzesi’nden Eserler” (Artworks from Pera Museum) adlı yeni ve ücretsiz Google Chrome uzantımız koleksiyonlarımızı bilgisayar tarayıcılarına taşıyıp, kullanıcılara her an ulaşabilecekleri keyifli bir sanat deneyimi sunuyor. Bu uzantı ile açılan her yeni sekmede Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarından rastgele bir eser sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Böylece kullanıcı, standart ve olağan sekmeler yerine müze koleksiyonlarından sürprizli ve keyifli bir seçki deneyimleyebiliyor.

“Pera Müzesi’nden Eserler” uzantısında müzenin Oryantalist Resim, Kütahya Çini ve Seramikleri, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri ile İstanbul Fotoğraf koleksiyonlarından seçilen eserler yer alıyor. 50 adedi aşkın eserin yer aldığı uygulamada kullanıcılar, birbirinden farklı eserlerle karşılaşarak, hem sergilenmeyen koleksiyon eserleri hakkında fikir ediniyor hem de gündelik hayatlarında sanata yer açmış oluyor.

Ücretsiz uzantıyı indirmek için, Google Chrome’da “Diğer araçlar”a girerek Uzantılar sekmesinden “daha fazla uzantı edinin” seçeneğini tıklamak, mağazada “Pera Müzesi” araması yapmak ve çıkan uygulamayı eklemek yeterli!

chrome1kucuk

Yorumlar 1

  1. Post
    Author
    Irmak Wöber

    Hello! Yes, this application is available for free! Enjoy!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir