Funk

funkblog

02.08_Graf_101

“Benim stilim yaşadığım şehri yansıtıyor aslında; bazen durgun, bazen kaotik, bazen sevimli, bazen hareketli, bazen keskin, bazen de kızgın.”

Funk graffitiye 1998 yılında, sokağa ilk tag’ini atarak başladı. 2005 yılından beri aktif bir şekilde üretmeye devam ediyor ve sanatını hayatının ayrılmaz bir parçası olarak görüyor.

Graffitinin en özgür ve güzel sanat formlarından biri olduğunu düşünen Funk, graffiti için “gri dünyaya renkli yağmurlar yağdırıyor,” diyor. Çocukluğundan beri resim yapana sanatçı,  graffitiyle tanıştıktan sonra sokağı boyamanın çok daha heyecan verici olduğunu keşfetmiş. Harflerle oynamaktan, harfleri dansettirmekten çok keyif alıyor ve stilini semi-wild ve wild style olarak tanımlıyor.

Graffitiye ilk başladığı dönemde pek çok farklı tarzdan etkilenen Funk, zamanla daha seçici davranmaya başlıyor. Kendi fontlarını yaratıyor ve çeşitli boyama teknikleriyle bu kaligrafik yazıları süslüyor. Boyama tekniğinin her zaman farklılık gösterebileceğini belirten sanatçı, harflerin özgün ve karakterli olmasının önemini vurguluyor.

Funk’ın en çok beğendiği writer’lar arasında seen, tkid, mode2, cowboy69, Poker, amok, bates, smash137 ve skeme bulunuyor.

2J3A1066

Funk, müzede çalışırken.

funk_eser

Funk, 2014. Sergi katı görüntüsü, “Duvarların Dili”.

Duvarların Dili: Graffiti / Sokak Sanatı sergisi hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir