Genç Lomography Kareleri

lomoblog

Pera Eğitim, 1 – 29 Eylül 2012 tarihleri arasında Lomography işbirliği ile, Pera Müzesi’ndeki Deneyimin Ötesi: Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Projeleri sergisi kapsamında  “Pera Müzesi’nden Genç Lomography Kareleri” fotoğraf atölyesini düzenliyor.

Kendi Kareni Yaratma Zamanı!

14 – 18 yaş grupları için hazırlanan “Pera Müzesi’nden Genç Lomography Kareleri” atölyesinde, katılımcılar öncelikle LomoKino – kısa film seçkisi gösterimi izleyecek; ardından Lomography’nın temel teknik kullanımı hakkında bilgi edinecekler. Atölyenin uygulama bölümünde ise, gençler müzede farklı Lomography makinalarıyla çekim yapabilecekler.

Karelerini Sosyal Medyada Paylaşalım!

Pera Müzesi, atölye bitiminden bir hafta sonra katılımcıların fotoğraflarını Pera Müzesi Blog’unda, Facebook sayfalarında, Pinterest ve Twitter’da paylaşacak. Fotoğraflar aynı zamanda Lomography Dergi’sinde yayınlanacak, Lomography’nin Sosyal Medya alanlarında paylaşılacak.

Detaylı Bilgi

Yaş Grubu: 14 – 18

Tek Günlük Atölyeler: 14:00 – 17:00
1 Eylül Cumartesi
8 Eylül Cumartesi
15 Eylül Cumartesi
22 Eylül Cumartesi
29 Eylül Cumartesi

Detaylı Atölye Akışı

14:00 – 15:00   Tanışma, Pera Müzesi ilgili kısa bilgi, Lomography sunumu, LomoKino – kısa film seçkisi gösterimi

15:00 – 15:30    Lomography kullanımı hakkında bilgilendirme

15:30 – 17:00    Müze’de Lomography fotoğraf makinalarıyla çekim

Lomography’nin Hikayesi

Lomography’nin hikayesi 1990′ların başına rastlar…

Bir grup Viyanalı öğrenci, gizemli Rus fotoğraf makinesi, Lomo Kompakt Automat ile karşılaştılar. Çekilen fotoğrafların sonuçları karşısında çok şaşırdılar. Fotoğrafları; canlı renklerde, derin saturasyonlu ve vinyetli, dolayısıyla daha önce hiç karşılaşmadıkları şekildeydi.

Lomography global olarak aktif, deneysel ve yaratıcı görsel anlatıma odaklı, düşük ve yüksek teknolojinin karışımını kullanan, fotoğrafçılık ve dizaynla uğraşan kültürel bir yapı. Analog fotoğrafçılığın benzersiz yapısından etkilenerek, gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
0212 334 99 00 (4)
egitim@peramuzesi.org.tr

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir